TOPlistFitness Power - Masáže

Fitness Power - masáže

    V našem Fitness Power centru Praha 4 Pankrác provádíme spoustu druhů různých masáží. Naši lidé Vám samozřejmě rádi poradí, kterou masáž využít vzhledem k Vašim potřebám a přáním.

Fitness Power centrum Praha 4 nabízí tyto masáže:


Klasická standardní masáž

    Tato masáž je vhodná pro všechny, kteří nemají žádný specifický problém. Standardní masáž uvolní Vaše napjaté svaly a pomůže také Vašemu krevnímu oběhu. Klasická masáž se provádí většinou v leže a je doporučeno ji podstupovat aspoň hodinku po lehkém jídle, případně cca po 3 hodinách, pokuď jste měli vydatný oběd. Toto se týká prakticky všech druhů masáží.


Ájurvédská masáž - snéhan

    Ájurvédská masáž - snéhan vychází z indické filosofie, zajišťuje optimální uvolnění kloubů, vazů, šlach a svalů. Cílem ájurvédy je, aby člověk pocítil uvolnění fyzického těla a tak dosáhl i psychického uvolnění. Po ájurvédě získáte pocit svěžesti, zvýšené pohyblivosti, zlepší se váš spánek a dojde k zlepšené výživě tkání.


OSHO masáž

    OSHO masáž má blahodárný účinek na tělo a mysl. Je vhodná jako prevence před onemocněním, odbourává stres a uvolňuje psychické napětí. Uvolňuje ztuhlou šíji, ramena, záda a končetiny. Podporuje detoxikaci organismu, navozuje příjemné uvolnění těla.

OSHO masáž je zaměřena především na:
 • na uvolnění organismu
 • na zlepšení krevního oběhu

Sportovní masáž

    Sportovní masáž je vhodná zejména pro sportovce k povzbuzení před sportovním výkonem. Masáž uvolní Vaše tělo a zároveň zpevní určité partije svalů, potřebné pro Váš sportovní výkon. Je tedy vhodné se před začátkem sportovní masáže domluvit s masérem na jakou oblast se má při masírování zaměřit. Sportovní masáž je doporučována také lidem se sedavým zaměstnáním nebo lidem s jednostrannou zátěží těla.


Relaxačně uvolňující masáž

    Relaxačně uvolňující masáž slouží hlavně k odpočinku těla i duše. Nepředpokládá se po ní žádný náročný výkon ve sportu. Je zaměřena na celé Vaše tělo.


Zdravotní masáž

    Zdravotní masáž je doplněná o mobilizační techniky a je vhodná pro lidi s bolestmi zad a šíje a dalšími poruchami (např. bederní hyperlordozou - což je nadměrné prohnutí bederní páteře dopředu. Dochází k němu při ochabování břišního svalstva, bývá doprovázeno přetížením bederní páteře.) Bolesti zad a šíje jsou asi nejrozšířenější problémy a tak je tato zdravotní masáž velmi populární.


Lymfodrenážní masáž

    Lymfodrenážní masáž podporuje a zlepšuje vyplavování zatěžujících a odpadních látek z těla. Lymfodrenážní masáž má pozitivní účinek v boji proti celulitidě, zejména v kombinaci s prohřívacími zábaly. Lymfodrenážní masáž tvoří základ pro ošetření pokožky, masáž je vhodná jako prostředek pro zlepšení imunity a rovněž jako prevence proti vráskám a detoxikaci organismu. Lymfodrenáž obličeje odstranuje toxiny z obličeje, odvádí přebytečné tekutiny, zjemňuje a vyhlazuje pokožku.


Škola Senseie Tanchiho Gosaki
( Naha-Okinawa )

 • reflexologie – reflexní masáž chodidel – akupresura
 • diagnostika a léčba pohybového aparátu
 • manuální tlaková stimulace lymfatického oběhového systému – lymfodrenáž
 • masáž celého těla pomocí horkých lávových kamenů a vonných olejů – zaměření: pohybový aparát (svalový i kosterní), snížení tukové podkožní zásoby, ztráta přebytečné vody hromadící se v podkoží, zlepšení elastičnosti pokožky, lymfatická masáž
 • diagnostika a léčba primárního i sekundárního lymfedému – lymfoterapie
 • dietologie – sestavení jídelníčku
 • rozbor krve - kompletní biochemie (hradí zdravotní pojišťovna)

Čínská tlaková masáž

    Čínská tlaková masáž vychází z číských tradic a lečitelství a navozuje hlubokou relaxaci, je vhodná pro léčbu potíží v šíji, zádech a kříži. Čínská tlaková masáž se používá také na zlepšení stavu vnitřních orgánů a pomoc při mnoha nemocech a obtížích. Čínská tlaková masáž posiluje obranyschopnost, zlepšuje psychiku, pomáhá při bolesti hlavy a zubů apod.

    Čínská tlaková masáž je vhodná pro ty, komu nevadí zmáčknutí některých citlivějších bodů. Pracuje se zde s větší silou, která vede k uvolnění. Masáž je hodně intenzivní a stimulující.


Čínská energetická masáž

    Pomáhá obnovit proudění v energetických drahách ve správném rytmu. Lidské tělo je protkáno dvanácti energetickými drahami, jež spojují různá místa v těle. Vlivem stresu dojde ke stažení svalu a tok energie je přerušen. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, který je energetickou drahou spojen s postiženým místem. Podobným potížím lze předejít právě čínskou energetickou masáží, která se zaměřuje především na dráhu močového měchýře.


Lávové kameny - masáž

    Lávové kameny jsou speciální kameny sopečného původu (lávové kameny pro masáže mají určitou energetickou vibraci). Kameny se ohřívají (na cca 50°C - 60°C) a přikládají na tělo. Technika masáže s lávovými kameny je již stará přes 5000 let.

    Lávové kameny se pokládají na specifické body na Vašem těle a tím dochází k odblokování nežádoucích uzlů (meridiány) a vzniká tak lepší proudění životní energie. Pocítíte obrovskou úlevu od stresu na napětí. Lávové kameny jsou velmi oblíbené, protože relaxace s nimi je příjemná a účinek vydrží obvykle několik dní po masáži. Masáž má pozitivní účinky na pamět, imunitní systém, trávení, metabolismus, hubnutí.

    Lávové kameny se hodí hlavně pro lidi, kteří mají problém se soustředěním, se spánkem nebo pokuď jste pod neustálým stresem a tlakem. Masáž naopak není moc vhodná pro těhotné ženy a pro lidi, kteří jsou citliví na teplo nebo mají nějaký kožní problém.


Klasická švédská masáž

    Je považována za základní formu masáže. Představuje systém masážních hmatů, mezi které patří různé typy hnětení, tření, hlazení s cílem navodit dokonalé uvolnění svalů, zvýšit prokrvení a podpořit regenerační schopnost celého těla.


Medová masáž

    Jedná se o starodávnou detoxikační metodu, která využívá výborných účinků medu a kompresních masérských hmatů. Dochází k odstraňování starých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání. Navíc přes reflexní zóny příznivě ovlivňuje i jiné orgány. Odstraňuje vyčerpanost, stres, napětí, neklid, celkově revitalizuje organismus a slouží jako prevence onemocnění. Med svými antibakteriálními a protizánětlivými účinky pročišťuje pokožku, působí příznivě na akné a nečistou pleť.


Čokoládová masáž

    Čokoládová procedura přináší kvalitní péči o pokožku celého těla – výrazně tonizuje a vyhlazuje pokožku a zabraňuje jejímu stárnutí. Čokoláda je plná vitamínů, minerálů a antioxidantů. Potlačuje celulitidu a tím vytváří optimální podporu pro štíhlou siluetu těla. Obsažený theobromin rozšiřuje krevní cévy a tím aktivuje látkovou výměnu. Čokoláda zlepšuje celkový pocit blaha.


Breussova masáž

    Breussova masáž je citlivou, silně energetickou a zároveň harmonizující masáží zad, která dokáže řešit některé duševní, energetické a tělesné blokády a je dle rakouského léčitele Rudolfa Breusse výchozím bodem regenerace plotének a možným řešením mnoha problémů v pohybovém aparátu, zvláště v oblasti kosti křížové. Dle zkušeností vede Breussova masáž mimo jiné také k odbourání některých hluboko uložených psychických problémů. Hmaty jsou hladivé, s mírný tlakem, s cílem vyrovnat energie (jing / jang) v oblasti meridiánu ledvin a močového měchýře. Breussova masáž uvolňuje napjaté zádové svalstvo a přináší výrazný pocit úlevy.


Dornova metoda

    Trápí vás bolesti zad, kyčlí, kolen, máte tenisový loket nebo skoliózu? Pomůže Vám speciální neuromuskulární masáž, která dokáže korigovat vysunuté obratle, vytaženou pánev, bolavá ramena, lokty, kyčle, kolena. Pomocí speciálních cvičení a hmatů navrací kosti a klouby do své ideální pozice. Narovnává kosterní aparát a uvolňuje uskřípnuté nervy, které způsobují bolesti, brnění a nepohyblivost končetin.


Reflexní masáž

    Princip reflexní terapie spočívá v teorii, že celé naše tělo je zobrazeno v tzv. mikrosystémech (dlaně, boltce uší, jazyk, obličej, plošky nohou, atd). Reflexní terapie pracuje s chodidly a využívá je pro diagnózu objevujících se problémů v organismu a následně je pozitivně ovlivňuje – zklidňuje nebo posiluje.


Aroma masáž

    Uklidňující relaxační masáž. Masáž mandlovým olejem s přísadou Bachovy esence, která se volí intuitivně dle pocitů klienta nebo cíleně dle problémů, které klient touto terapií chce odstranit. Použitím jemných tahů dochází k dokonalému promasírování a zároveň pronikání zvolené esence do organismu. Aromamasáž poskytuje díky esenci uvolnění, ulevuje od úzkosti a dokáže i celkově povzbudit organismus.


Baňkování

    Baňkování je stará účinná metoda reflexní terapie spočívající v přikládání prohřátých skleněných baněk na bolestivá místa těla. Pomocníkem při baňkování jsou koule ze skla, v nichž se pomocí hořícího smotku vytvoří podtlak - vakuum. Odsávací skleněné baňky různých velikostí se potom přikládají na tělo. Alkoholem nasáklá bavlněná látka se uchopí do kleští, zapálí se a pak se přiloží k hrdlu baňky, která se drží dnem vzhůru. Teplem se vzduch uvnitř rozpíná a trochu ho unikne. Poté se baňka hrdlem dolů přiloží k pacientově kůži. Díky podtlaku se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř, kůže potom zčervená - to je dáno silnějším prokrvením. Působením tohoto podtlaku se odsávají z těla škodlivé látky. Baňky se nechají přiloženy po určitou dobu nebo se posouvají po příslušných částech těla.


Anticelulitidová masáž s ozonovým zábalem

    Anticelulitidová ozonová masáž je velmi účinná masáž v boji proti celulitidě a únavě nohou, formování postavy a zlepšení kvality pokožky. Tato speciální masáž má za účel působení na tukové buňky ze zvlákněného podkoží a stimulování podkožní struktury pro lepší podkožní metabolismus a zlepšení odtoku nežádoucích látek. Po anticelulitidové masáži se provede zeštíhlující ozónový zábal, který zlepší krevní oběh a zbaví tělo toxických látek. Doba zábalu trvá 15-30 minut, což je ideální čas pro vstřebání ozónu…


Havajská masáž

    Havajská masáž Lomi Lomi je terapie, která svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Vychází z velice jemných a plynulých technik pocházejících z havajských ostrovů. Při havajské masáži dochází k harmonizaci těla a duše nejen masírovaného ale i maséra.


Masáž pro těhotné

    Masáž pomáhá ženám lépe se vyrovnat se změnami probíhajícími v jejích těle v průběhu těhotenství, překonávat napětí a únavu. Je vhodná pro těhotné ženy v různých stádiích těhotenství a současně je vynikající přípravou na porod neboť díky masáži se uvolňuje napětí v těle a ve svalech, které působí v celém procesu porodu negativně.


Peeling

    Peeling je tradiční japonská bylinná terapie, která výrazně vyhlazuje pokožku a redukuje kosmetické vady.


Estetická masáž

    Estetická 2 hodinová masáž se zaměřením na formování postavy:

    Estetické formování postavy je velmi intenzivní 60 min. masáž celého těla speciálním opiovým olejem, kde se masér soustředí hlavně na problémové partie těla (hýždě , stehna, lýtka atd). Pro umocnění účinku se tyto partie promasírovávají i baňkami pro důkladné prokrvení tkání, a rozbití více tukových buněk.

    Následuje zábal 60min do igelitové folie, a zlaté hřející folie. Díky teplu se aktivují silice v oleji, které napomáhají rozrušovat tukové buňky, které následně odtékají lymfatickým systémem. Před každou masáží se provádí otevření, chcete-li vyprázdnění mízních uzlin, aby lymfa mohla odtékat. Po pěti masážích už lze u některých osob sledovat úbytek tuku i celulitidy.

Redukujeme:

 • tukové centimetry v problémových partiích
 • projevy celulitidy
 • aktivujeme látkovou výměnu, lymfatický systém a díky tomu odtok toxinů a nečistot z těla.

Doporučený počet min počet pro dosažení efektu 5 a více.Masáže všeobecně


    Pokud přicházíte na masáž pro vypořádání se s již vzniklými potížemi, je dobré absolvovat kúru alespoň pěti masáží a docházet také následně jednou týdně až jednou měsíčně dle vašich možností pro prevenci navrácení obtíží a udržení dosaženého stavu.

    Ozdravný proces těla je třeba podpořit správnou životosprávou, zdravou stravou, řádným dýcháním, dostatkem cvičení a dalšího pohybu, nejlépe také pobytem v přírodě a trénováním vyrovnanosti mysli.

    Dech je nedoceněný sebeléčebný nástroj. Pomocí práce s ním si můžeme pomoci od mnoha fyzických a psychických problémů - sami, zdarma a kdykoliv to potřebujeme. Dle vašich potíží pro Vás připravím sestavu vhodných dechových cvičení, kterou po odzkoušení a nacvičení můžete provádět sami doma. Rádi Vás uvítáme v našem masážním centru Praha 4 Pankrác.

Fitness Power Praha 4 Pankrác - fitness posilovna, masáže a turbosolárium.

Spolupracujeme * antispam * inkousty do tiskáren * fitness shop

Guaa Fitness

GUAa FITNESS - bezchlórová dezinfekce solárií, saun, fitness a welness

Kurz instruktora fitness

Kurz pro budoucí instruktory fitness

Dukanova dieta

Chcete konečně zhubnout? Vyzkoušejte dietu dr. Dukana

Energie pro tělo i mysl

Čistá energie pro sport i relax. Revoluční energetický doplněk.